»Na ta način nekje razporedimo cepivo tistim, ki ga potrebujejo, na drugi strani pa je ta oseba nekaj časa zaščitena zaradi prebolele bolezni in potem še naprej za cepljenje. Če bi bila cepljenja vmes, bi si lahko to obdobje skrajšalo.«
»Zdaj je objavljenih že kar lepo število študij, ki so pokazale, da za prebolevnike zadošča en sam odmerek. Ne nazadnje z enim samim odmerkom tudi skrbimo za to, da bodo preostali hitreje cepljeni.«
»Čakamo pa še natančna navodila, predvsem časovno opredelitev, v katerem obdobju bi se to lahko izkoristilo, pričakujem, da bo na jutrišnjem sestanku to dogovorjeno.«
»Kaj se dogaja v posameznem primeru, težko rečem, nekateri zdravniki ne zaupajo tej imunosti po preboleli bolezni in želijo cepiti prej, tudi o tem smo imeli kar nekaj polemik.«
»Tudi jaz sem prebolevnik, izteka se moje obdobje prebolevnosti in tudi jaz bom naslednji teden cepljen s cepivom AstraZenece.«
»S strokovnega vidika je še vedno priporočljivo cepljenje prebolevnikov med šestim in osmim mesecem.«
»Strokovna priporočila ostajajo enaka, vendar je prišlo do zakonodajne spremembe. Zato se bo treba uskladiti in posvetovati ter rešiti zagato. Zdaj smo v vmesnem obdobju.«
»Zmeraj znova pozabljamo, da je med nami veliko prebolevnikov, več kot 200.000. Zato je delež tistih, ki so razvili protitelesa, velik in upoštevanja vreden. Pri njih gre za podaljšanje imunosti in moramo biti pozorni, da jih pravočasno cepijo s poživitvenim odmerkom.«
»Trenutno delamo na ta način, da bo vsak družinski zdravnik pridobil 10 enot cepiva.«
»Cepivo se je izkazalo za izredno učinkovito pri preprečevanju bolezni v tej starostni skupini.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju